Käesolev rakendus on loodud selleks, et anda haridusasutustele tagasisidet iga-aastaste riiklike rahuloluküsitluste tulemuste kohta. Rakendusse on koondatud kõik rahuloluküsitluste tulemused alates 2017. aastast. Ka järgnevate aastate tulemusi jagatakse haridusasutustega läbi selle keskkonna. Igal haridusasutusel on tulemuste vaatamiseks oma veebilink. Seetõttu soovitame haridusasutuste esindajatel neile edastatud veebilink salvestada. Vajadusel on nii tagasisidekeskkonda lihtsam leida.
Tagasisidekeskkonna ülesehitus:
Tagasisidekeskkond jaguneb oma ülesehituselt kaheks põhivalikuks ning viieks peamiseks vaateks. Põhivalikute alla kuuluvad sihtrühma valik (rippmenüü) ja aastate valik (mitme valikuga loend). Põhivalikutest sõltub rakenduse vaadetel kuvatava info sisu. Kui kasutaja soovib näha näiteks 4. klassi õpilaste 2019. ja 2020. aasta tulemusi, tuleb tal sihtrühma rippmenüüst valida 4. klass ning aastate loendis märkida ära huvi pakkuvad aastad.
Käesolev keskkond jaguneb viieks peamiseks vaateks:
- Info vaade, mis koondab endasse kogu informatsiooni keskkonna ülesehituse ja kasutamise kohta. Samuti leiab kasutaja siit olulisemad viited lisamaterjalidele.
- Mõõdetud tunnuste vaates on iga sihtrühma kohta ära toodud kõik küsitlusega mõõdetud faktorid ning nende sisu ehk väited, millega neid faktoreid mõõdeti. Vaates kuvatakse selle sihtrühma tabel, kes on sihtrühma põhivalikust välja valitud.
- Faktorite tulemuste vaade, kus on ära toodud kõikide mõõdetud faktorite ehk koondtunnuste tulemused. Faktorite tulemuste vaade jaguneb kaheks.
- Esimeses pooles on võimalik
rippmenüüd rakendades välja valida üks huvipakkuv faktor, mille tulemusi vaatajale kuvatakse.
Rakendades sihtrühma ja aasta valikuid, on võimalik välja valida, millise sihtrühma ja mis aasta(te)
tulemusi joonisel kuvatakse. Joonise alt leiab kasutaja ka sõnalise tagasiside, mis aitab tulemusi
paremini tõlgendada. Kui mõne sihtrühma, aasta või faktori kohta tulemused puuduvad,
kuvab rakendus kasutajale sellekohase info.
Faktorite puhul mõõdeti ühte nähtust mitme üksikväitega. Igale vastajale arvutati tunnuse keskmine hinnang, haridusasutuse keskmine hinnang kõikide selle asutuse vastajate hinnangute keskmisena. Keskmistele hinnangutele on lisatud usalduspiirkonda tähistavad jooned (näitavad vahemikku, kus mõõdetud rühma hinnangu parameeter 95% tõenäosusega asetseb). Usalduspiirkonnad annavad infot selle kohta, kas Teie vastajate keskmine hinnang erineb kõikide vastajate keskmisest hinnangust ning kas erinevus on statistiliselt oluline. Erinevused ei ole statistiliselt olulised, kui võrreldavate gruppide keskmiste tulemuste usalduspiirkonnad omavahel kattuvad. Kui keskmiste usalduspiirkonnad omavahel ei kattu, on võrreldavate gruppide keskmised statistiliselt usaldusväärselt erinevad. Statistiliselt usaldusväärsed erinevused on iga näitaja puhul välja toodud sõnalises tagasisides.
- Faktorite tulemuste vaate teises pooles on ära toodud faktorite koondülevaate joonised. Antud joonistele on kokku koondatud kõikide faktorite tulemused. Joonistel kuvatakse selle sihtrühma tulemusi, kelle kasutaja on sihtrühma valikust välja valinud. Informatsiooni faktorite sisu kohta leiab kasutaja mõõdetud tunnuste vaatest.
- Üksikküsimuste tulemuste vaates on võimalik rippmenüüd rakendades välja valida huvipakkuv üksikküsimus, mille tulemusi kasutajale kuvatakse. Rakendades sihtrühma ja aasta valikuid, on võimalik välja valida, millise sihtrühma ja mis aasta(te) tulemusi joonisel kuvatakse. Kui mõne sihtrühma, aasta või üksikküsimuse kohta tulemused puuduvad, kuvab rakendus kasutajale sellekohase info. Üksikküsimuste puhul on tegemist eraldiseisvate küsimustega küsitlusest, mis ei kajastu ühegi faktortunnuse sees.
Üksikküsimuste sagedusjoonisel on kuvatud iga üksikväite vastuste jaotus protsentides. Üksikküsimustele anti enamjaolt hinnanguid 5-punktisel Likerti skaalal (1 - ei ole üldse nõus, 2 - pigem ei ole nõus, 3 - natuke nõus ja natuke vastu, 4 - pigem olen nõus, 5 - olen täiesti nõus). Mõningatele väidetele anti hinnanguid ka teistsugusel skaalal. Kui üksikväite vastusevarianti valinud vastajate osakaal jäi alla 2%, ei kuvata sagedusjoonisel selle vastusevariandi teksti.
- Andmete vaatest on igal haridusasutusel võimalik andmefailina alla laadida oma tulemusi. Selleks tuleb sihtrühma valikust välja valida huvipakkuv sihtrühm ning aastate valikust aasta(d) ning vajutada nupul ekspordi andmed. Seejärel laetakse vastava sihtrühma ja aasta(te) andmed tagasisidekeskkonnast Exceli formaadis alla.
Küsimuste korral:
Küsimuste või probleemide korra kirjutage rahulolu@harno.ee või helistage 735 0567.
Rohkem infot riiklike rahuloluküsitluste kohta leiab: